Mydlovarský žebřík 2018

publikováno 01.10.2018 (aktualizováno 04.12.2018)

Mydlovarský žebřík 2018

V sobotu 29.září se u nás konal již třetí ročník turnaje trojic – Mydlovarský žebřík 2018. Zvolit datum bylo opravdu náročné, v listopadu už je počasí opravdu nejisté. Šli jsme do velkého rizika, protože to byl zrovna termín prodlouženého víkendu a navíc byla většina /včetně nás/ den před tím v Lipníku na turnaji. Přihlásilo se deset trojic z širého okolí. Jako každoročně bylo připraveno pro všechny bohaté občerstvení  Úvodní slovo na zahájení měla jako každý rok naše  starostka Sokola Eva Vávrová. Nešlo hrát tedy na skupiny, ale jen podle nasazení, rozpis na čtyři kola / i číslo hřiště kdo s kým/ a číslo si každá trojice vylosovala. Za krásného počasí byl turnaj zahájen. Časový limit 50 minut bohatě stačil. Kolem třetí hodiny bylo základní kolo odehráno a mohly začít zápasy o 1.- 4.místo a současně dohrávky o další konečná umístění. O postup do finále se utkaly týmy.

Škorničková, Vaníčková, Čihák proti Vlach, Šubrt, Řasa. S mírnou převahou zvítězili domácí.

Šplechtová, Vyoral, Froněk proti Malá,  Šternberg, Vaňková. Domácí o bod prohráli.

V boji o třetí místo pak Šplechtová, Vyoral, Froněk jednoznačně porazili trojici Vlach, Šubr, Řasa.

Finále bylo o hodně dramatičtější a v posledním náhozu rozhodly pouhé dva milimetry:

1. Škorničková, Vaníčková, Čihák                 /jako jediný tým nepoznal ten den porážku/

2. Malá, Štenberg, Vaňková

3. Šplechtová, Vyoral, Froněk

4. Vlach, Šubrt,Řasa

Po slavnostním vyhlášení si všechny týmy odnesly pěkné ceny. Opět se opékaly buřty, někteří si ještě zahráli. Celkové výsledky a fotky jsou zde: https://petkostomlaty.rajce.idnes.cz/Mydlovarsky_zebrik_2018/