Rekapitulace roku 2021

publikováno 16.03.2022

Rekapitulace roku 2021

Tento rok byl pro nás velmi zdařilý. Zúčastnili jsme se 20 turnajů pořádaných Čapek, Extraligy a Polabské ligy. K největším úspěchům patří 5. místo na MČR 2x2 MIX /Jarda + Alena/, 4. místo na turnaji Koule z Aurory /Jarča + Alena/, 5.místo na turnaji jednotlivců / Jarda/,

16.místo MČR 3x3 /Jarča + Alena + Láďa-Lipník/.  V celostátním žebříčku /1.004 hráčů/, který je bez rozdílu věku a je bezpohlavní, máme v první stovce tři hráče:  Jarda 32., Alena 39., Jarča 70. Extraliga se nám moc nepovedla, jak říkám, jen jsme nakoukli a o malý kousek si letos zahrajeme „jen ligu“. Malou omluvou bylo, že nás mohlo hrát jen šest a neměli jsme nikoho na střídání, ale letos už bude lépe. Do našeho klubu jsme rádi přijali tři členy ze Sokolče, kteří nám byli velice dobrými protihráči v PLP, takže žádní nováčci. V Polabské lize jsme těsně skončili druzí, takže postupoví, jen se finále nekonalo – Covid 19 nám to pokazil. Letos budeme tedy bojovat znovu o postup. Naši junioři se zúčastnili pouze jednoho turnaje a skončili v polovině startovního pole. Bohužel mají i jiné aktivity, ale trénují poctivě. Jako každoročně jsme pořádali dva turnaje – Kostomlatský otvírák a Mydlovarský žebřík. Oba turnaje jsou rychle obsazeny a těší se na ně mnoho hráčů, nejen z blízkého okolí.

Náš klub pétanque byl založen v r. 2014  /14 registrovaných hráčů - r.2022/ a konečně jsme se za pomoci Sokola oblékli do klubových souprav, aby nás bylo i řádně vidět, už jsme patřili k posledním klubům, které měli pouze trička, ale i s těmi jsme dokázali hodně.