10 let Sokol - mezi borovicema

publikováno 12.03.2024

Začátky v Kostomlatech n/L

10 let -Sokol mezi borovicema – petkostomlaty – album na Rajčeti (idnes.cz)

10 let v Sokole mezi borovicemi

Je to hrozný fičák, už je to deset let, co jsme s Rudou přivezly koule do Kostomlat. V únoru 2014 se u nás doma konala ustanovující schůze klubu Sokol  pétanque a až po ní si to všichni poprvé vzali koule do rukou – většinou se to dělá úplně opačně, ale vyšlo to. Už v březnu se výborná parta pustila do budování alespoň dvou hřištˇ na Sokole mezi borovicemi a začali pravidelné tréninky. Aby byl rozjezd rychlejší, přihlásili jsme se do Polabské ligy. Skončili jsme sice poslední, ale moc jsme si to užili. Začalo se jezdit  na turnaje Čapek a získávali jsme zkušenosti a hlavně se statečně naučit prohrávat. Na podzim jsme s Rudou vybojovali titul MČR 55+ , což bylo pro ostatní velice inspirativní. Připravili pro nás nádhernou oslavu. Každý rok pořádáme tři turnaje.  K dnešnímu dni máme devět aktivních členů a dál už to znáte.